Dawid Buras

Klawisze, elektronika

Muzyk i kompozytor. Swoją przygodę z instrumentami klawiszowymi rozpoczął w wieku 10 lat. W trakcie wieloletniej nauki gry na pianinie, organach oraz akordeonie założył dwa autorskie zespoły rockowe, którym w okresie swojej działalności udało się zdobyć kilka wyróżnień na festiwalach i przeglądach.
Grał i tworzył w różnych formacjach muzycznych: począwszy od muzyki POP, poprzez ROCKa, a kończywszy na METALu. Współpracował m.in. z THY DISEASE, CRIONICS, NarcolipZ, Mateusz Ziółko, Monika Pilarczyk (finalistką programu The Voice of Poland), Tomasz Andrzejewski. Swój warsztat muzyczny udoskonalał m.in. pod okiem znanego muzyka, kompozytora i edukatora jazzowego Wojciecha Groborza.
Obecnie pracuje nad autorskim projektem. Jest kompozytorem szeroko pojętej muzyki filmowej. Tworzy także muzykę do spotów, reklam etc. Występuje z zespołem Gooroleska, popowym wokalistą Mateuszem Mijalem, raperem Liber, zespołem Flare, wokalistką AZZJA oraz wokalistką Agnieszką Czepiec-Kołodziejczyk (zespół BeautyPlate). Ponadto współpracuje z różnymi formacjami jako muzyk sesyjny. Należy do artystów, którzy nie zamykają się w jednym tylko klimacie muzycznym. Jak sam mówi: „Najbliżej mi do ciężkiego i gitarowego grania, choć czasem lubię po prostu dobry i miły dla ucha POPowy klimat… w końcu jakaś równowaga musi być!”

 

Odwiedź nasz kanał na YouTube!